Interiérové látkové rolety – zaměřeno na detail část I.

Ve stínící technice stále větší prim hrají interiérové látkové rolety. Stále dominuje venkovní stínění (venkovní žaluzie, screenové rolety, předokenní rolety), ale kde není možná instalace nebo nám nedovolí rozpočet jsou rolety skvělým sluhou. Alternativou a cenově dostupnější jsou stále hliníkové žaluzie. I ty však mají svoje limity a to především rozměrové. 

Rádi bychom Vám tímto článkem představili základní rozdělení interiérových látkových rolet. Zde můžete vidět, že od klasických pružinových jednobarevných látek je široká barevná varialibita látek, materiálů, vzorů a jednotlivých provedení. 

LÁTKOVÉ ROLETY OVLÁDANÉ ŘETÍZKEM

Rolety ovládané řetízkem jsou nejpopulárnější a nejprodávanější. Doporučujeme, pokud je to možné vždy zvolit pro ovládání kovový řetízek. Nejen že designově lahodí oku, je pevnější a netvoří se na něm „oka“ jako u plastového řetízku. Vedle klasických bílých mechanismů – krytek nabízíme i barvy antracit, šedá, tmavě hnědá. Příplatkový je kovový systém bočnic.

Většina zákazníků si přeje, aby spodní profil co nejvíce ladil s barvou rolety, mechanismu, interiéru. Proto nabízíme spodní profil v základních barvách (bílá, šedá), ale rovněž můžeme lakovat v jakékoliv barvě RAL. Speciálně lze i potáhnout profil látkou nebo ho vyrobit v dekoru dřeva (zlatý dub, mahagon, ořech…)

ROLETY S PRUŽINOVÝM MECHANISMEM

I když se zdá, že pružinové rolety nemají už na poli stínící techniky místo, opak je pravdou. Stále je po těchto roletách poptávka a zákazníci, kteří tyto rolety vlastní nebo vlastnili na ně nedají dopustit. Jako jedni z mála tyto rolety máme v nabídce. Pokud máte špaletová okna není ideálnější zastínění než pružinové rolety. V nabídce je několik desítek moderních vzorů, textur a barevných odstínů látek. nechybí ani zcela zatemňující – blackoutové látky. 

Pro manipulaci rolety se používá stahovací šňůrka v bravách hnědá, okrová, bílá. Na konci je těžítko, která je v základní verzi bílé nebo v podobě dekorativní dřevěné hrušky. 

ŘÍMSKÉ ROLETY

Římské rolety vytvářejí při vytahování/stahování efektivní a pravidelné řasení. S římskými roletami se často můžete setkat v gastro průmyslu – rastaurace, hotely, ale i v soukromém sektoru. Často římské rolety plní funkci záclony, vždy záleží na zvoleném typu materiálu. Stínící textilie je připevněna na horní profil pomocí suchého zipu zajišťující bezproblémovou údržbu a demontáž.

Římské rolety se obvykle instalují na stěnu nebo do stropu. 

ROLETY DO STŘEŠNÍCH OKEN

Vedle renomovaných značek jako jsou VELUX, FAKRO, ROTO dodáváme rolety do všech typů střešních oken. Roleta je umístěna v kazetovém pouzdře a po stranách opatřena vodícími lištami. Rolety se ovládají za spodní profil, který lze pomocí pružinového mechanismu zastavit v libovolné poloze. Na výběr jsou látky zcela zatemňující, polopropustné nebo s hliníkovou odrazovou vrstvou. 

Pro střešní okna je rovněž možné použít plissé žaluzie nebo horizontální žaluzie

OSLOVILI VÁS INTERIÉROVÉ LÁTKOVÉ ROLETY?

Neváhejte  nás kontaktovat nebo nám zaslat nezávaznou poptávku a my Vám rádi vypracujeme cenovou kalkulaci ZDARMA. Budeme se těšit na spolupráci.

 + 420 774 666 893 nebo email: info@inferis.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *