Sítě proti hmyzu – sbohem trápení s komáry

Sítě proti hmyzu představují základní prvek pro zabránění pronikání hmyzu přes otevřené stavební otvory – okna, dveře. Hlavní součástí sítí je síťovina umístěna do rámu nebo vodících lišt. Pokud chcete  večer svítit a přitom větrat, musíte dopředu domýšlet, co nemilého Vás může očekávat po otevření okna nebo dveří.

Často se stává, že se sítě proti hmyzu instalují dodatečně po instalaci venkovního stínění (venkovní žaluzie, předokenní rolety, screenové rolety). Ne vždy je to následně možné. Plánujete, projektujte proto instalaci sítí proti hmyzu předem nebo se informujte o technických možnostech. 

BARVA A MATERIÁL SÍŤOVINY

Barva síťoviny se standartně dodává  v černé nebo šedé barvě. Bílá se nenabízí. Důvod je jednoduchý. Bílá síťovny propouští méně světla a je přes ni méně vidět ven. Nabízíme rovněž zesílenou síťovinu proti hmyzu PETSCREEN, která je více odolná vůči domícím mazlíčkům. Sítě se vyrábějí z kvalitních hliníkových profilů, které jim zaručují dlouhou  životnost a odolnost. Profily je možné lakovat do všech barevných odstínů RAL, rovněž imitace dřeva, takže sítě hravě sladíte s rámy oken. látky. 

SÍTĚ PROTI HMYZU PROVEDENÍ

Okenní pevné – můžou být na okně upevněné celoročně (zimní klimatické podmínky ji nevadí). Je opatřena otočnými háčky, takže je možné síť libovolně demontovat. Dodávámě sítě proti hmyzu na plastové, dřevěné ale rovněž na hliníkové okna.Tyto sítě proti hmyzu se montují bez zásahu do okna. Okenní protihmyzové sítě jsou vyrobeny ze síťoviny, která obsahuje pevná vlákna odolávajícímu slunečnímu záření, takže je slunce jen tak nezničí.

Okenní rolovací, plissované – síťovina proti hmyzu se pohybuje v bočních vodících lištách a navíjí se do horního boxu. Box je opatřen hřídelí s pružinou, která zajistí jemnější chod navíjení síťoviny. Ve spodní poloze je síťovina aretována pomocí speciálních úchytů. Pro ovládání se nejčastěji používá stáhnutí spodního profilu. U vyšších oken je možné dodat šňůrku ke stažení. Rolovací sítě proti hmyzu se montují na rám okna, tudíž se nebejdete do drobných zásahů na okenním rámu.

Dveřní pantové – rámové pevné dveřní sítě jsou nezbytným a praktickým doplňkem moderních domáctností. Rámy dveřních sítí jsou vyrobeny z válcovaných nebo extrudovaných hliníkových profilů, kde je uchycena síťovina pomocí napínacích transparetních gum. Spodní část dveřní sítě je možné doplnit zesílenou síťovinou PETSCREEN, která zvyšuje odolnost poškození domácí zvířátky. Propustnost světla je cca. 45%. Odolnost se však nevztahuje na protlačení síťoviny způsobené váhou zvířete.

Dveřní plissované – 

OPRAVA, SERVIS, VÝMĚNA SÍTÍ PROTI HMYZU

I když jsou okenní nebo dveřní sítě proti hmyzu téměř bezúdržbové, časem se může síťovina protrhnout. Stačí když se zahákne drápkem kočka, narazí nepozorný pták nebo mohou síťovinu poškodit děti. Nemusíte hned kupovat novou. Síťovinu lze vyměnit, pokud rám nebo konstrukce není fyzicky poškozena. 

SÍTĚ PROTI HMYZU ÚDRŽBA

Jak už jsme se zmínily, sítě proti hmyzu jsou výrobkem téměř bezúdržbovým neboť jsou omývány klimatickými srážkami. Některé typy je ale možné vyjmout i s rámem a osprchovat. Případě zlehka omýt mýdlovou vodou a kartáčem s měkkým chlupem.

OSLOVILI VÁS SÍTĚ PROTI HMYZU?

Neváhejte  nás kontaktovat nebo nám zaslat nezávaznou poptávku a my Vám rádi vypracujeme cenovou kalkulaci ZDARMA. Budeme se těšit na spolupráci.

 + 420 774 666 893 nebo email: info@inferis.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *